Przejdź do głównej zawartości

Kiełbaski z grilla z serem i boczkiem na szpadach


sklep Laptopy HP sony asus samsung

Sierpniowy ciepły wieczór, ale mimo wszystko zabieram ze sobą skórzaną kurtkę, zapowiada się późny powrót. Zmierzając, wąską uliczką  w stronę starego amfiteatru słyszę dobiegające stamtąd przyjemne dla ucha dźwięki gitary. Mijam sukiennice pod którymi jakiś młody człowiek śpiewa a capella "Knock, knock, knocking on heavens door",sięgam do kieszeni dżinsów i dorzucam mu "piątaka" do słomkowego kapelusza w kubańskim stylu.  Docieram do celu, w koło włóczą się ludzie z piwem w dłoni, palą papierosy, bujają się w rytm muzyki, powietrze wypełnione jest dobrą zabawą, tytoniem i prostym grillowym jedzeniem. Wzdłuż jednej z brukowanych uliczek rozstawiono stragany ze specjałami tutejszej kuchni, sery zagrodowe, pierogi, bigos oraz coś bez czego impreza plenerowa nie może się obyć - kiełbaski z grilla, proste, wszystkim znane, a jednak ponadczasowe i trudno sobie wyobrazić grillowanie na świeżym powietrzu bez zrumienionych kiełbasek z ognia.




























Składniki na 4 porcje

Czas przygotowania 15 min 


12 małych kiełbasek grillowych
4 czerwone cebule
4 żółte papryki
12 plastrów boczku
12 plastrów żółtego sera
4 długie patyczki grillowe


Przygotowanie:


1. Kiełbaski nacinamy lekko w trzech miejscach, żeby wyciekł z nich zbędny tłuszcz, owijamy plastrem sera, następnie boczku
2. Szpatułki namaczamy w wodzie, żeby się nie paliły
3. Papryki pozbywamy gniazd nasiennych i kroimy w większe kawałki
4. Cebule obieramy i kroimy na ćwiartki
5. Na patyczki nabijamy kiełbasy na zmianę z cebulą i papryką
6. Pieczemy na rozgrzanym grillu na złoty kolor
7. Podajemy z pieczywem i ketchupem

Rumiana kiełbaska z pieczonymi warzywami ze stopionym serem i chrupiącym boczkiem!






Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ekspresowe bułki

Uszczęśliwianie rodziny jedzeniem z samego rana? Mając na to czas to wielka satysfakcja, ale nawet nie dysponując duża dawką leniwego poranka można zaskoczyć domowników chrupiącą bułką na śniadanie, wystarczy dobrze zorganizować się przed pójściem spać, a rano wymknąć się chwilę wcześniej z łóżka, by potem wskoczyć do niego jeszcze na ok 40 minut, później to już trzeba nastawić piekarnik, uruchomić ekspres do kawy i rozprawić się z poranną prasą. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że takie poranki możemy zafundować sobie właściwie tylko w weekend, warto więc je celebrować i dobrze przygotować śniadanie. Jest jedno "ale", zabawa w domowe wypieki bardzo uzależnia, co więcej może się okazać, że Wasza rodzina nie będzie już chciała wziąć do ust innego pieczywa poza Waszym własnym wypiekiem, i tutaj mamy problem ;) Miłego wypiekania, bułeczki są pyszne. 

Bigos staropolski

"...W kociołkach bigos grzano; w słowach wydać trudno bigosu smak przedziwny, kolor i woń cudną..." *   nie tylko u Mickiewicza bigos staropolski zasłużył sobie na pochwały. W literaturze wspominają go również Tadeusz Boy-Żeleński i Wincenty Pol. Mimo iż istnieje wiele sposobów przyrządzania tej potrawy to w zasadzie wszystkie opierają się na tych samych składnikach, różni je jedynie kolejność ich dodawania i dodatki. Co zatem dodajemy do bigosy, żeby jego smak był miażdżący? Jak przygotować bigos idealny? Jest kilka tajemnic, podpytajcie starszych w rodzinie. Ja znawczynią tej potrawy nie jestem, ale studiując kilkanaście przepisów, czytając kilka dobrych książek, wyprodukowałam pewnej nocy w swojej kuchni całkiem dobry bigos, z którego recepturą zamierzam się z Wami podzielić. Zasada pierwsza mówi, że z dobrego bigosu, po nałożeniu na talerz nie powinna wypływać woda, a jednocześnie bigosu staropolskiego nie przygotowuje się z zasmażką.    Potrawa po przyrządzeniu powi

Schab faszerowany białą kiełbasą

Macie takie oto doświadczenia: kupiliście właśnie wędlinę, schowaliście do lodówki, a już następnego dnia nie wiadomo skąd na talerzyku pojawiła się woda, a plasterki wędliny stały się śliskie....jeśli macie dość nudnych i jednakowych w smaku wędlin, o niewiadomym składzie i dziwnej konsystencji, to zachęcam Was do przygotowania wędlin w domowych warunkach. Macie wtedy pełną kontrole nad jakością mięsa oraz ilością dodanych przypraw, takie wędliny długo zachowują świeżość, a smak jest bardzo swojski. Poniższa propozycja doskonale odnajdzie się w towarzystwie jajek z sosem tatarskim na wielkanocnym stole.