Przejdź do głównej zawartości

O mnie

"Hedonistyczna marzycielka o wyczerpanych zapędach macierzyńskich. Zawieszona pomiędzy codziennością, a marzeniami, odnajdująca równowagę w kuchni i oparcie w rodzinie. Poszukująca swojego miejsca na ziemi, ciekawa ludzi, smaków i żądna nowych doświadczeń. Kochająca podróże, głównie te kulinarne. Pracowita, czasem chaotyczna, dobrze czująca się w swoim specyficznym, kuchennym rozgardiaszu garnków, rondli i lekko tępych noży. 
Nie znosząca kompromisów w kuchni, w towarzystwie odwagi i szczypty miłości codziennie uprawia magię w kuchni. Kulinarnie rozrzutna, oszczędna w słowach, lubiąca porządek, nie lubiąca sprzątać. Kochająca przyrodę, nienawidząca plewić. Posiadająca dwoje słodkich urwisów, kochanego męża i kochającego jabłka psa. Autorka bloga Słodki Kompromis, magicznego pomostu pomiędzy marzeniami a rzeczywistością, wierząca, że kiedyś doprowadzi ją do upragnionego celu."


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Sos demi glace

Demi glace - bardzo aromatyczny sos kuchni francuskiej o głębokim kolorze, stosowany samodzielnie lub jako baza wyjściowa innych sosów pieczeniowych. Warto się pokusić o jego przygotowanie i przechowywać w postacie zamrożonych kostek, bardzo szybko wtedy wzbogacimy nasze danie o sos dzięki, któremu nasz posiłek będzie aż kipieć smakiem. Początkowa faza przygotowań, polegająca na pieczeniu kości może wywołać u Was chęć natychmiastowej ucieczki z domu, wszak zapach jest dość specyficzny i intensywny. Jednakże dalsze etapy będą już tylko wymagały podtrzymywania ognia i cierpliwości, aż wszystkie składniki oddadzą bulionowi swój smak. Warzywa i kości muszą się dobrze skarmelizować, nie należy ich więc zbyt często obracać. Zawartość garnka po ok 48 godzinach nabiera prawdziwej mocy i staje się naturalnym koncentratem mięsno-warzywnym. 

Jabłka zapiekane pod owsianą kruszonką

Takie śniadaniowe wariacje na temat jabłek i płatków owsianych to miłego dnia początek. Często jadam jabłka na śniadanie, w wersji ekstremalnej, czytaj szybkiej to po prostu soczyste jabłko, kiedy mam więcej czasu karmelizuję jabłka i dorzucam je do owsianki, dziś śniadanie w klimacie slow food. Trzeba trochę cierpliwości aby wygrać z obezwładniającym zapachem kruszonki i jabłek wydobywającym się z piekarnika, ale smak wynagrodzi nam czekanie. W efekcie uzyskamy chrupiącą wierzchnią warstwę, miękkie jabłka przesiąknięte cynamonem i kremowy jogurt, oczywiście polecam ten domowej produkcji (przepis).

Kokosowa granola

Uwielbiam domowe granole, poczyniłam już wiele rodzajów, ale najbardziej smakuje mi chyba ta w wersji kokosowej, więc postanowiłam się nią z Wami podzielić. Sukcesem przepisu są płatki kokosowe tzw. chipsy nie tylko klasyczne wiórki, to one dodają niepowtarzalnego aromatu i chrupkości. Choć właściwości oleju kokosowego są dość kontrowersyjne, to zastosowany z umiarem nie zaszkodzi nam bardziej niż masło. Granola doskonale się przechowuje w dużym słoiku.